Hyppää sisältöön

Poliisi pyytää edelleen havaintoja törkeästä väkivaltarikoksesta epäillystä

Julkaisuajankohta 5.5.2023 12.54
Tyyppi:Uutinen

Länsi-Uudenmaan poliisilaitos pyytää yhä havaintoja miehestä, jota epäillään murhan yrityksestä Kauniaisissa 21.4.

Väkivallanteko tapahtui asunnossa Kauniaisissa aamuyöllä 21.4. Epäilty poistui paikalta välittömästi teon jälkeen. Viimeisin havainto epäillystä on tehty 28.4. noin kello 20.30 aikaan Vantaan Korsossa. Tuolloin hänellä oli yllään tummansiniset farkut, tumma takki ja vihreä tuubihuivi.

Reaaliaikaiset havainnot miehestä voi ilmoittaa hätänumeroon 112. Muut vihjeet voi lähettää poliisille sähköpostitse vihjeet.lansi-uusimaa@poliisi.fi tai ne voi kertoa jättämällä viestin vihjenumeroon 0295 413 031 (vastaaja).  

Poliisi ei epäile miehen olevan vaaraksi ulkopuolisille.

Uutista on päivitetty. Epäilty tekijä otettiin kiinni 5.5.2023. Uutisesta on poistettu epäillyn nimi ja kuva. Poliisi julkaisi miehen kuvan ja nimen epäillyn tavoittamiseksi.

Kauniainen Länsi-Uudenmaan poliisilaitos Rikokset ja tutkinta Uusimaa Uutinen