Hyppää sisältöön

Alaikäistä poikaa pahoinpideltiin maanantaina Kerimäellä

Julkaisuajankohta 17.12.2020 17.31
Tyyppi:Uutinen

Savonlinnassa Kerimäen jääkiekkokaukalon pukukopissa tapahtui maanantaina 14.12.2020 iltapäivällä pahoinpitely. Pahoinpitelyn uhri on alaikäinen poika ja teosta epäiltyinä ovat alaikäinen poika ja aikuinen mies.

Pahoinpitelyllä ei ole silminnäkijöitä. Poliisi jatkaa asian tutkintaa asianosaisten ja todistajien kuulusteluilla. Poliisi selvittää tämän rikoksen tutkinnan yhteydessä myös lauantaista nujakointia Kerimäen kiekkokaukalolla.

Poliisin tietojen mukaan uhri ei ole menettänyt tajuntaansa pahoinpitelyn aikana eikä hänen vammansa ole vaatineet tuoreeltaan sairaalahoitoa.

Koska tutkittavana olevassa rikoksessa asianosaisina on kaksi alaikäistä poikaa, heidän suojelemisekseen poliisi ei tiedota asiasta enempää.
 

Etelä-Savo Itä-Suomen poliisilaitos Rikokset ja tutkinta Savonlinna Uutinen