Hyppää sisältöön

Kevytmoottoripyörä varastettu Vantaalla

Julkaisuajankohta 18.4.2017 13.58
Tyyppi:Uutinen

Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen päivittäistiedote 18.04.2017

Vantaan alue

Lievä pahoinpitely, laiton uhkaus

Vantaa, Kivivuorenkuja 17.04.17 klo 10.30-11.05

26-vuotiaalla naisella ja 29-vuotiaalla miehellä oli riitaa yksityisasunnossa, jolloin tilanne kärjistyi uhkailuksi, lisäksi tilanteessa ollut myös mm. tavaroilla heittämistä ja pienimuotoista kiinnikäymistä, tilanteessa mm. vaatteet saaneet vaurioita. Poliisipartio kävi rauhoittamasta tilanteen ja asiasta kirjattiin rikosilmoitus.

Moottorikulkuneuvon käyttövarkaus

Vantaa, Vuolutie 17.04.17 klo 01.00-02.00

Kevytmoottoripyörä anastettiin omakotitalon autotallista yöllä. Pyörä oli lukittuna riippulukolla. Moottoripyörä oli ilmeisesti työnnetty sivuovesta pihalle ja siitä ajotielle.

Lievä vahingonteko

Vantaa, Iskoskuja 17.04.17 klo 15.10

42-vuotiaan miehen epäillään syyllistyneen lievään vahingontekoon kauppaliikkeessä. Miehen epäillään ottaneen hyllystä 15,95 euron arvoiset aurinkolasit, joista repi hintalapun irti. Aurinkolasit menivät myös tilanteessa myyntikelvottomaksi. Poliisipartio kävi paikalla ja mies otettiin kiinni Vantaan pääpoliisiasemalle.

Porvoon ja Loviisan alueet

ei tiedotettavaa.

Järvenpään alue

ei tiedotettavaa.

Itä-Uudenmaan poliisilaitos Tiedote tuotu vanhoilta sivuilta Uutinen