Hyppää sisältöön

Turun pääpoliisiaseman rikostutkinnan päivittäistiedote

Julkaisuajankohta 14.12.2017 12.23
Tyyppi:Uutinen

TURKU

13.12.2017. n klo 23.30. Lievä pahoinpitely

Päihtynyttä pariskuntaa epäillään lievästä pahoinpitelystä. Poliisi epäilee, että pariskunnan molemmat osapuolet olivat käyneet toisiinsa käsiksi. Molemmat olivat päihtyneitä ja tekohetkellä oli paikalla myös pariskunnan 3-vuotias lapsi. Paikalle tuli myös sosiaaliviranomaiset ja yksi henkilö vietiin poliisilain perusteella putkaan.

Poimintoja muista rikostutkintaan tulleista jutuista:

RAISIO

2.12.2017 klo 09.50. Vahingonteko

V. 1995 syntyneelle miehelle ei myyty Voudinkadulla sijaitsevassa kaupassa olutta, jonka takia hän suutuspäissään rikkoi kassalla olevaa hinnannäyttöä. Tekijä haukkui tämän jälkeen myyjää erinäisin sanankääntein. Miestä epäillään vahingonteosta.

NAANTALI

12.12.2017 Ympäristön turmeleminen yms.

V. 1965 syntynyttä miestä epäillään heittäneen tavaraa kerrostalon parvekkeelta Naantalissa. Nurmikolle ja jalkakäytävälle oli heitetty n. 24 neliömetrin alueelle mm. mikroaaltouuni, sanomalehtiä, ompelukone, lankakeriä, tupakka-askeja yms. yms.. Miehen mukaan palotarkastaja oli vaatinut poistamaan asunnosta palokuormaa. Mies ratkaisi asian heittämällä ylimääräiset tavarat pihalle. Poliisi epäilee miestä mm. ympäristön turmelemisesta ja järjestysrikkomuksesta.

Lounais-Suomen poliisilaitos Tiedote tuotu vanhoilta sivuilta Uutinen